The Texas Water Utilities Association would like to recognize the following members, and any others that we may not have been made aware of, who have passed away.  In memory of:

2016

March
Donald Skelton - Leon River District

April
Michael Aldridge - Capitol Area District
Edward Joseph - Gulf Area District

May
Dwayne Biehunko - Guadalupe Valley District

August
Tommy Hockett - Apollo District

September
Dennis Zajack - Gulf Area District

October
David Cochran - Honorary Member

November
Don Thompson - Sam Houston District

December
Charles H, White - Central West Texas District

2015

December
Jimmy Michael Stover Sr. - Panhandle District

June
Herbert Randolph Wittliff - Golden Crescent District

May
Sonny Groessel - Cotton Belt District

2014

November
Larry Dean Kelm - Organizational Member
September
George Michael Newsome - Southeast Texas Region
July
Curtis Lane Smalley - Central Texas Distict
February
Mike Worthington
January
Abby T. Flemming - Caprock District
Anthony Masters - Metrocrest District

2013

October
Ken Vollbrecht - Association Supporter
Joe Calderon - Sam Houston District
September
David Hernandez - Sam Houston District
June
Stephan "Steve" Hodge - North Cental Texas District
Jimmy A. Cates - At- Large
March
Raymond Steve Schultz - Brazos Colorado
January
James Smith - Southwest Texas Region/Armadillo District

2012

December
Sam Warrington - Honarary Member
November
William Don Melton Jr. - Central Texas District Ronald Harold Bearden - Honarary Member
February
Andrew Valcourt - Capitol Area District
Patrick Buzbee- Green Forest District

2011

November
Dee Keilers - Fort Concho District
October
Huston Jones - At Large Membership
Timothy Reynolds - East Texas District
August
Roscoe Abercrombie - At Large Membership
June
Eldon Dudley - At Large Membership
May
Eddie Emery - East Texas District & North Sulphur Sabine LAS
April
Jerry Martin - East Texas District
Bobby McCoy - Capitol Area District

2010

November
Keith Thompson - Metrocrest District
Johnny Williams - Pecan Valley District
October
Darold Wingert - Armadillo District
September
Melvin Boeck - Armadillo District
William Lary - Citrus District
Herbert Peake - Harris County MHP District
August
Jack Brinkley - At Large Membership
Yrene Morgan - Central Texas C.S.S.
July
Bobby Napier - Deep East Texas District
March
Milton Haverlah - Cotton Belt District
Jim Nance - Permian Basin District
Dennis Wankan - Deep East Texas District
January
Donna Carrasco - Permian Basin District
Terry Sanders - Caprock District
John Standlea - Coastal Bend District